Image
NVIDIA

NVIDIA vGPU: virtualizace pro vysoké výkony a náročné pracovní zátěže

NVIDIA vGPU: virtualizace pro vysoké výkony a náročné pracovní zátěže

Žijeme ve světě, v němž stále více zaměstnanců potřebuje pracovat se sofistikovanými aplikacemi, používat grafiku a vizualizace, nebo řeší úlohy s vysokými nároky na výpočetní výkony počítačů. A někdy je navíc nutné pracovat na dálku. Co s tím? Můžete stále dokolečka řešit obnovu a posílení firemního hardwaru a kupovat zaměstnancům nová a novější udělátka. Nebo umožnit koncovým stanicím sdílet výkon (a aplikace) z centra. A přesně tohle umí NVIDIA vGPU, řešení, které je díky TD SYNNEX k dispozici i v Česku.

NVIDIA vGPU je specializovaný nástroj, které dokáže pracovní zátěže s vysokými nároky na přesnou grafiku a výkony grafické karty nebo výpočetně náročné zátěže přenést i do virtuálního prostředí. Hardware ve firemním datovém centru nebo v cloudu tak může být díky vGPU sdílen více virtuálními stroji, k nimž lze přistupovat z různých míst

vGPU snižuje náklady na hardware, zrychluje grafiku a výpočty a přináší nové možnosti

Sdílení a přidělování centrálního výkonu přináší zvýšení efektivity. Odpadá díky němu nutnost investic do drahých koncových stanic a jejich neustálé obnovy. Další přínos představuje pružnost, s níž můžete centrálně nasazovat třeba nové aplikace a podle potřeby je zpřístupnit buď všem, nebo jen určitému okruhu zaměstnanců. A konečně je tu uživatelská zkušenost: každý pracovník získává prakticky stejný výkon a uživatelské podmínky bez ohledu na to, kde se právě nachází.

Široká škála využití vGPU – od grafiky, přes kanceláře až po umělou inteligenci

NVIDIA vyvinula specializované edice vGPU, jejichž použití se liší pro různé modely nasazení. Pojďme si jednotlivé modely nasazení představit.

  1. Virtual Compute Server (vCS)

Je určena pro výpočetně náročné serverové pracovní zátěže, jako je umělá inteligence (AI), hluboké učení nebo vysoce výkonné výpočty (HPC). Virtual Compute Server tak nalezne uplatnění všude tam, kde je potřeba sdílet vysoký výpočetní výkon, například v prostředí nejrůznějších vědeckých institucí, výzkumných ústavů nebo vysokých škol.

  1. NVIDIA RTX Virtual Workstation (vWS)

Dokáže vytvářet virtuální pracovní stanice pro profesionály, kteří využívají nejrůznější náročné grafické aplikace, tedy například architekty, konstruktéry, designéry. Díky vWS mohou tito uživatelé virtualizovat jakoukoli aplikaci z datového centra a používat ji prakticky bez omezení na jakémkoli zařízení. To eliminuje klasický problém týmů pracujících mimo firmu, které trápí časové prodlevy při čekání na stažení kopií nebo otevření obřích grafických souborů. vWS je tedy ideálním řešením pro všechny firmy, které používají systémy jako například AutoCAD, Solidworks, NX CAD, Catia, Ansys Discovery nebo Esri ArcGIS.

  1. NVIDIA Virtual PC (vPC)/Virtual Applications (vApps)

Nástup hybridních modelů práce v posledních letech celkem rapidně změnil nároky vzdáleně připojených zaměstnanců. V prostředí nástrojů pro spolupráci (jako jsou Webex, Zoom, MS Teams) často potřebují více monitorů. Aplikace, které používají, jsou stále náročnější. V porovnání s dobou před covidem vzrostl počet používaných videokonferenčních nástrojů 4x, 99 % pracovních aplikací využívá grafiku (zatímco například v roce 2015 to byla necelá polovina). Jednou z IT odpovědí na tyto stále vyšší požadavky je právě vPC/vApps. Nasazení vPC/vApps (pro nasazení RDSH přes terminálový server se používá vApps, pro VDI se používá vPC) dovoluje se všemi kancelářskými nástroji, firemními aplikacemi a videokonferenčními nástroji pracovat odkudkoli ve špičkové kvalitě a rychlosti.

Vyzkoušejte NVIDIA vGPU zdarma

Přesvědčte se, že NVIDIA vGPU má potenciál rozšířit vaši partnerskou nabídku. Pro koncové uživatele i partnery je tu možnost vyzkoušet si řešení vGPU nanečisto.

Image
Martin Panák
Martin Panák
Business Development Manager pro oblast Data Analytics & IoT
TD SYNNEX

Co si přečíst i toto?

Na jedné straně je to nejmladší divize v rámci TD SYNNEX. O jejím vzniku se rozvířila debata půldruhého roku zpět. Na druhou stranu už od té doby pochytala nebo se potkala se spoustou velkých a dravých ryb – řeší SAS, Veritas, Veeam, Pure Storage, Wasabi nebo OpenText.

„Distribuce se musí měnit a začít zavádět nové věci, ale tou pravou výzvou bude přestat dělat staré věci,” říká Pavel Klimuškin, VAD director společnosti TD SYNNEX. V nedávném rozhovoru pro Channelworld prohlásil, že přichází doba distribuční.

I zdánlivě dokonalá ochrana firemního perimetru může mít trhlinky. Firewally na vstupu do datacentra pak ani nemusí zaznamenat škodlivý pohyb uvnitř, v east-west provozu mezi jednotlivými součástmi sítě. Nové switche Aruba CX 10000 umožňují pokročilé bezpečnostní řešení rozprostřít skutečně do všech segmentů sítě a bránit vnitřním útokům.

blog
Know-how rozhoduje
Technologie. Distribuce. Spolupráce.

Jsme váš TD SYNNEX.