Image
RAAM
Image
RAAM

Až na dno svých sil, ale nikdy sami. #nejedusam platí v cyklistice i v paliativě

Až na dno svých sil, ale nikdy sami. #nejedusam platí v cyklistice i v paliativě

Postavit se na start nejnáročnějšího cyklistického závodu Race Across America chce nejen pořádnou dávku odvahy, perfektní fyzičku, špetku bláznovství, ale i pořádnou motivaci. Ta dvěma ultracyklistům, Martinu Součkovi ani Tomáši Navrátilovi, rozhodně nechybí, protože svojí účastí v závodě, který každoročně dostává účastníky až na samou hranu možností toho, co je lidské tělo schopno zvládnout, chtějí přitáhnout pozornost k tématu paliativní péče, které se v Česku stále moc „nenosí“.

Rozšířit povědomí o paliativní péči v Česku a vybrat pro organizace, které ji posouvají vpřed, částku 10 milionů korun, patří k poslání projektu domestici.cz. V něm působí i Pavel Jarolímek, který má v TD SYNNEX na starosti cloudové služby spojené se značkou Google a který se stal spoluorganizátorem letošní výpravy do USA. „Spousta lidí bohužel ani dnes netuší, co všechno paliativní péče obnáší a co všechno s ní souvisí. Vnímáme to jako pozůstatek doby minulé, a proto chceme i našimi aktivitami upozornit na důležitost tohoto tématu,“ říká Pavel Jarolímek, který ve svém volném čase moc rád jezdí na kole. A právě přes cyklistiku se dostal k nadšencům, se kterými vymýšlí a realizuje aktivity projektu domestici.cz. 

Image
Martin Souček a Tomáš Navrátil
Martin Souček a Tomáš Navrátil chtějí svojí účastí na nejtěžším cyklozávodě na světě přitáhnout pozornost k tématu paliativní péče v Česku.

Autorem celé myšlenky je ultracyklista Martin Souček, který už před několika lety vymyslel a řídí charitativní projekt Kolo pro Adama, jímž pomáhá hendikepovaným dětem a podporuje neziskovou organizaci Černí koně. Ještě před nápadem postavit se na start RAAM se jako totální neprofík zúčastnil 1000 kilometrů dlouhého závodu okolo Ománu a skončil na krásném pátém místě. „Po návratu začal přemýšlet, co dál, a protože právě vzniklo v plzeňské fakultní nemocnici nové oddělení paliativní péče, rozhodl se svým výkonem na RAAM v USA podpořit právě tuhle novou službu. A začal sestavovat realizační tým, do kterého mě pozval,“ vzpomíná Pavel Jarolímek, jehož organizační schopnosti, výborná angličtina a ochota komunikovat s úřady a organizátory se během příprav, ale i samotného závodu hodně hodí.

#nejedusam

Přejet Ameriku na kole za devět dní znamená ujet celkově 5000 km. Teploty okolo 50 °C v poušti střídá silný vítr, počasí je nevyzpytatelné. Během příprav Martin Souček pochopil, že tohle sám nedokáže zvládnout, a proto oslovil ultracyklistu Tomáše Navrátila, který RAAM už jednou absolvoval. Nejprve spolu jen trénovali, ale nakonec se domluvili, že se zkusí postavit na start společně právě v duchu hesla #nejedusam. „Tak jsme získali zkušeného jezdce, který už moc dobře ví, kde číhají jaká úskalí. Měli jsme několik víkendů společných tréninků, aby se kluci sladili, a přitom hodně čerpali z Tomášových zkušeností. Jsou to velcí kamarádi, nadšenci a blázni do cyklistiky, a ačkoli Martin je extrovert a Tomáš je introvert, chemie mezi nimi funguje dokonale,“ prozrazuje Jarolímek.

Martin a Tomáš se tak postavili do čela 18členného týmu, jehož úkolem je dostat oba do cíle v co nejlepší fyzické i psychické kondici. Podobný úkol mají i příbuzní těžce nemocných a umírajících – pomoci dostat své blízké do cíle jejich životní cesty. „V tom je právě ta spojitost s cyklistikou, protože domestik je člen doprovodného týmu závodníka na kole, jehož úkolem není vyhrát, ale pomoct týmové jedničce k vítězství. Být s člověkem v jeho posledních dnech a týdnech a pomoct mu dostat se k cílové pásce by pro každého z nás mělo být dosažitelné a zvládnutelné. Proto hashtag #nejedusam, který tohle všechno spojuje,“ říká Jarolímek.

Image
RAAM tým
Během závodu RAAM se o oba ultracyklisty bude starat 16členný tým v čele s Pavlem Jarolímkem.

I když Tomáš a Martin pojedou tento závod štafetově, vystaví své tělo extrémní zátěži a spánkové deprivaci. „Kluci jsou domluvení, že se přes den budou střídat po 15 minutách, v noci po dvou a půl hodinách. Plány jsou to hezké, ale po prvním dnu očekávám, že to bude jedna velká improvizace,“ odhaduje Pavel Jarolímek, který se v průběhu závodu bude spolu s ostatními členy týmu starat o to, aby cyklisté pravidelně jedli, dobře jeli a spali.

Překročte také svoji komfortní zónu a věnujte spolu s domestiky pozornost paliativní péči v Česku. Získáte tak mnohem větší jistotu, až se někdo z vašich blízkých ocitne na konci své životní cesty. „Vím, že v TD SYNNEX pracuje hodně lidí, kteří mají rádi cyklistiku, takže pokud by je naše téma zajímalo, mohou projekt domestici.cz podpořit třeba nákupem předmětů pro cyklisty. Přejeme si, aby ve finále nikdo nejel sám,“ říká Pavel Jarolímek.

Životní závod Martina a Tomáše, který pro ně startuje 15. června v Oceanside v Kalifornii, můžete sledovat na Facebooku, Instagramu a YouTube. Do cíle v Atlantic City v New Jersey by měli dorazit nejpozději za devět dní.

 

Co si přečíst i toto?

Možná už jste o Trasku slyšeli. Pokud ne, pak je to věčná škoda, protože tahle česká IT firma se nezastaví tam, kde většina ostatních. Málokdy se například stane, že by CEO společnosti prohlásil: „Pro další růst potřebujeme nové vedení,“ a najal místo sebe ostříleného globálního manažera.

HPE GreenLake umožňuje konzumovat IT infrastrukturu cloud způsobem, tedy platit jen za to, co využíváte, a přesto ji provozovat pod plnou kontrolou u sebe v podniku nebo v datovém centru. Pro datová úložiště je pak nezbytnou součástí takové HPE GreenLake cloud zkušenosti nová hardware platforma HPE Alletra MP.

Při vší úctě k českému velikánovi Járovi Cimrmanovi panuje v TD SYNNEX přesvědčení, že budoucnost patří cloudu, spíš než aluminiu. Důkazem, že TD SYNNEX považuje tento segment za strategický, je založení nové divize Cloud. Šéf divize Michael Trousil popisuje, jaké přednosti přináší zastoupení tří největších cloudových platforem obchodním partnerům.

blog
Know-how rozhoduje
Technologie. Distribuce. Spolupráce.

Jsme váš TD SYNNEX.